Kdo jsme

Dětský pěvecký sbor byl založen v roce 1978.

Začínaly zpívat pouze děti ve věku 3 – 6 let z třebíčských mateřských škol pod názvem Sluníčko. Postupně se léty vytvořilo několik oddělení podle vyspělosti zpěváků. Dnes zpívají 3 sborová oddělení – 2 přípravné sbory Sluníčka – od 3 do 8 let a koncertní sbor Slunko, do kterého se zpěváci prozpívají právě přípravnými sbory.

Sborové STUDIO CANTUS SLUNKO nemá žánrové omezení, repertoár tvoří dětské písně starších i současných autorů, stará hudba, spirituály a gospely a v největší míře písně lidové. Do repertoáru patří i malé dětské operky. Sbor měl tu čest spoluúčinkovat s tak skvělými lidmi jako panem Radovanem Lukavským, Ladislavem Lakomým, Petrou Jungmanovou, Lumírem Olšovským, Dashou, Vlastíkem Korcem, Věrou Nerušilovou, Simonou Pekovou, Evou Jurinovou, Jaroslavem Suchánkem nebo Igorem Dostálkem. Zpívalo s Laďou Kerndlem, Petrem Kotvaldem, Brněnským rozhlasovým orchestrem lidových nástrojů, kvartetem Luďka Šabaky a řadou dalších instrumentálních sdružení. Mělo čest zahajovat celostátní setkání pěveckých sborů v Praze na Hradě, první setkání pěveckých sborů v Lidicích Světlo za Lidice, zpívalo velmi úspěšně na mnoha českých i zahraničních soutěžích. Má v republice i ve světě spoustu spřátelených sborů, se kterými pořádá výměnné koncertní zájezdy. Sboru věnovali své skladby hudební skladatelé jako Marek Kopelent, Mojmír Zedník, Igor Katajev, Tomáš Vespalec, kterým sbor uváděl jejich díla jako světovou premiéru.

Sborové studio nahrálo několik nosičů, absolventi Slunka jsou úspěšnými herci a herečkami v Praze i v Brně. Sbor spolu tráví i volný čas na soustředěních.